על צורית

לספר "בשביל ירושלים" מספרים על צורית, מהדורה משפחתית

צורית,

נהרגה בתאונת דרכים, ביום ג' בשבט תשס"ח, בדרך אפרת בואכה ירושלים. נהגת שעברה נתיב פגעה בצורית.

הרוח הטובה שרתה בכל מעשיה של צורית.

צורית נולדה באפרת. הצטיינה בלימודים כבר מגיל צעיר. סיימה בהצלחה רבה את ביה"ס "עשה חיל" והמשיכה לאולפנת "נווה חנה" שבאלון שבות. במקביל ללימודי התיכון הדריכה במסירות וברצינות רבה ב"בני עקיבא" את שבט נבטים. בהיותה בשמינית ב"נוה חנה" הדריכה את בנות האולפנה בכיתה השישית. בטבעיות, בשלווה שליוותה אותה היתה מיגדלור לבנות הצעירות.

מיד עם סיום לימודי התיכון החליטה צורית לממש את אהבתה ללימוד התורה, ולמדה שנה מלאת תוכן וענין במדרשת לינדנבאוֹם. לאחר מכן התגייסה לשרות מכל הלב בצבא, במחלקה לתרבות תורנית.

לאחר הטירונות וקורס ההכנה, שובצה להדרכת ילדים במרכז קליטה בצפת ולימוד ילדים בבי"ס האר"י בצפת. בשנת השירות השניה התבקשה לשמש כרכזת ארצית בקליטת עליה למורות חיילות שנה א'. צורית התלבטה ארוכות והסכימה לתפקיד רק לאחר שהובטח לה שתוכל להמשיך ולהיות גם עם חניכיה במרכז הקליטה בצפת.

בנסיעותיה הארוכות בכל ארץ המשיכה ללמוד את הדף היומי, עם הגמרא הקטנה ומכשיר MP3. ניצלה כל רגע ללימוד.

מיד עם שחרורה מצה"ל הדריכה בקורס מורות חיילות והתחילה את לימודיה במדרשה במגדל עוז.

על שולחנה היו מונחים תמיד- הגמרא עם הדף היומי אותו למדה, "שפת אמת" (גוּר)  ו"נתיבוֹת שלוֹם" (סלוֹנִים), "מי שילוח" (איזביצר), ספר קריאה וספרי לימוד. צורית אהבה לטייל בארץ ישראל, לנשום מרחבי ארץ, אהבה יופי, להתלבש יפה, לשבת עם החבר'ה ולהנות מהמשפחה כולה. אהבה לטפל באחיינים שלה ולפנק אותם.

צורית נתנה תשומת לב לכל אדם, התעניינה, הקשיבה ותמכה. אהבה נגינה ושירה ועשתה הכל מתוך שמחה.

הפסוק שאיפיין אותה במיוחד היה: "אך טוב וחסד ירדפוני כל ימי חיי". בחרנו לחרוט פסוק זה על מצבתה. ידיד נעורים שלנו, המלחין צבי זלבסקי שמע של האסון והלחין מנגינה לפסוק. א"ך בגימטריה- 21, כמנין שנותיה של צורית. ניגון מלא עוצמה ורגש.

צורית אהבה ניגונים, ובעיקר ניגוני נשמה. במיוחד התחברה לניגון 'באנפאה נהירין' מתפילת כגוונא בקבלת שבת. בשולחן שבת תמיד זימרה ניגון זה. בהלוויתה, מעל קיברה שרנו לה, בפעם האחרונה, ניגון זה. בדיסק שיצא לזיכרה, בחרנו לצרף גם ניגון זה שהולחן ע"י צבי זלבסקי.

זו הייתה צורית שלנו- שילוב של כל העוֹלמוֹת בנשמה גדולה אחת.

מועד הכתיבה שם הכותב תקציר קובץ תאריך
1. הספד בהלוויה הרב שלמה ריסקין WORD
2.
3.
4. כי מראש צורית אראנו הרב שמעון גולן WORD
5. זיכרונות מצורית עירית צוקר, דודה של צורית WORD
6. ביום השלושים כרמית על צורית ביום השלושים WORD