בית המדרש "מדרש צורית" באפרת

תמונות מדרש צורית                             תמונות מהכנסת ספר תורה וחנוכת מדרש צורית

דברים שנאמרו ביום חנוכת מדרש צורית:

חונכים אנו היום בית מדרש מיוחד – "מדרש צורית". בדיוק במקום בו אהבה צורית ללמוד תורה. בדיוק במקום בו למדה עם רבה המובהק את הדף היומי. מקום בו ממשיכים ללמוד את הדף היומי ושיעורים נוספים בהתמדה ובהעמקה.

בית המדרש נמצא בסמוך למקום התפילה הקבוע שבו התחברה צורית לבורא העולם בתפילה וברצון להתעלות מעלה מעלה.

ארון הקודש והפרוכת נתרמו ע"י אחיה של צורית ובני זוגם. הפסוק המעטר את ארון-הקודש הוא: "א"ך טוב וחסד ירדפוני כל ימי חיי". א"ך הוא 21, כמנין שנותיה של צורית במותה. הפסוק הונצח על מצבתה של צורית, הולחן במיוחד לזיכרה ומהווה את תמצית חייה.

עלי הפרוכת זורמים כלפי מעלה בזרימה ממשיכה ועולה.

הרִמוֹן, המהווה סמל לשפע המצוות הוא בגימטריא: 296, בדיוק כסכום האותיות "צור". הרמון פורץ מתוך העלים ועליו נושאים כפיים לשמיים. גרעיניו של הרימון הם כמספר שנותיה של צורית- 21.

אנו מקווים ומתפללים שקול התורה שיבקע מ"מדרש צורית" יעלה למעלה יבקע שמיים, יגיע עד כסא הכבוד ויהיה לעילוי נשמתה הזכה והטהורה של צורית שלנו.

ספר התורה נתרם ע"י סבא דוד וסבתא שושנה- סבא וסבתא של צורית. ספר התורה נכתב כמנחת הודיה לקב"ה שזיכם בטוֹב, לזכר צורית מרים ז"ל ולזכר עליזה הי"ד, מקיבוץ מירב, שנהרגה בפיגוע בפאתי הקיבוץ.

בית המדרש הוא חדשני, ומשלב בתוכו את תורת הנצח עם חידושי הטכנולוגיה, בדיוק כפי שצורית הייתה. לא ירחק היום ונוכל ללמוד את דף הגמרא בעזרת האיורים וההסברים שיוקרנו על גבי המסך.

במדרש צורית נמצאת הכנה למערכת מולטימדיה והכנה למצלמת וידאו קונפרנס שתאפשר צילום שיעור בבית המדרש והקרנתו במקומות אחרים.

פינת מחשב הוכנה במטרה להתקין שני מחשבים עם תוכנות שיסייעו ללומד למצוא את הספרים הנמצאים בתוכנות המחשב.

פינת קפה הוקמה ללומדים. הקדשנו פינה זו לזכרו של ישי רוזנבלו שאהב את החיים ודאג תמיד לרווחתם של חבריו.

מדרש-צורית הוקם בעזרתם של ידידים יקרים שלא חסכו כל מאמץ לקדם את הרעיון ולהפכו למציאות העומדת לפניכם.

האדריכל יהודה לוי שאהבתו ניכרת בכל פינה, אבי פוה שפיקח ושניצח על המלאכה. היועצים שהתנדבו בכל ליבם- מולי בן- ששון שעיצב את ארון הקודש ופינת ההנצחה, אדריכל יצחק רוזנבלו, מתכנן החשמל איתן בסיס, מתכנן האקוסטיקה דיויד אפשטיין, המהנדס חיים פינקלשטיין ומתכנן מיזוג האוויר אלי רוזנטל.

מרגשים כל ידידינו בקהילה המיוחדת שלנו באפרת שמלווים בכל יום את ההתקדמות, ובמבטים אוהבים דוחפים את העבודה. אנו מודים למשפחת זילברברג שבחרה להנציח את זכר אמם, מרת  חנה פרל זילברברג ע"ה, בהקמת מחצית מהספריה, לתורם אלמוני שבחר לתרום את המחצית השניה של הספריה  ולהקדיש אותה לעילוי נשמת ששת המיליונים שנרצחו בשואה. התקבלה תרומה נכבדה לזכר אברהם וצילה הלוי ז"ל, אוהבי ספר ורודפי חכמה ודעת.  כולנו מודים ליהושע ברלין שמחפש כל הזדמנות כדי לסייע, לעזור ולתחזק את בית הכנסת בכל שעות היממה.

יישר כח לכולם.

את כולכם אנו מחבקים ומוקירים.